Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

VRH A

 

VRH A

7.3.2011 se narodilo chovatelské stanici Zlatá perla 5 krásných zdravých štěňátek. Matka: Halley vom Seelterhus (Thaly) a otec Wooby vom Fuhnetal. Maminku jsem si dovezla z Německa, z městečka Saterland, cca přes 900 km - dovezla jsem novou krev pekinéze (vlastně není nová, je to původní první pekinéz, který se dochoval nejspíš jenom v Německu, pro Českou republiku je nová - tzv. rukávcovitý pekinéz, více v sekci Informace o plemeni). Toto plemeno mě zaujalo proto, že se úplně liší od "klasického" pekinéze. Rukávcovitý pekinéz má delší nožičky, delší čumáček, je více aktivnější, temparementnější a energičtější. (např. Thalinka s náma došla až na vrchol Sněžky, čtyři hodiny nahoru a čtyři dolů - ani jsem jí moc nemusela nosit, 80% cesty šla sama.) Moc se mi líbí tento druh pekinéze a mým cílem je ho tady v Čechách rozšířit a najít dalších spousta přiznivců. Já měla dřív toho "klasického" pekinéze, to byl můj první pekinéz. Nechci aby třeba vyznělo, že ty "klasický" pekinézy zavrhávám, to určitě ne. Také se mi moc líbí. Ale když jsem v Německu objevila chov právě těchto rukávcovitých pekinézů, velmi mě to zaujalo, je to něco nového pro Českou republiku. Hlavně tyto psíci díky delším nožičkám ujdou bez problému dlouhé cesty a díky delšímu čumáčku nemají tolik problému s dýcháním a především snášejí dobře vedra v létě. 

Thalinka je první chovná fena naší chov.stanice. Velmi jsem si dala záležet z výběrem partnera. Dlouho jsem hledala a konzultovala s Německými chovateli, který by byl pro mojí fenku ten správný. Měla jsem několik typů až to nakonec vyhrál Wooby vom Fuhnetal z města Pfizdorf - Německo. Wooby je velmi aktraktivní pes, stříbro-šedé zbarvení s černou maskou, vynikající rodokmen, jehož linie sahají až do anglické krve. Vždycky se snažím aby pejsci, byli kvalitní, zdravý a pokud možno ne tolik přešlechtěný. Hodně chovatelů chová pejsky především z finančích důvodů a proto bez rozmyslu nakrývají jednoho pejska za druhým, což se mi opravdu nelíbí. Já to dělám opravdu jinak a předvším jsem začala s chovatelskou stanicí, protože pekinéze miluju a vždycky byl můj sen dovést zdravýho a kvalitního psa z Německa. Je to můj velký koníček a radost. Řekla bych, že v tom Německu o tom víc chovatelé přemýšlejí a snaží se, aby ti pejsci byli zdravý. Pokud vím, tak hodně chov.stanic v Německu mají štěňátka tak jednou za dva roky, proto někdy je obtíž zrovna sehnat štěně. Některá připouští častěji, má třeba víc fen. Já mám Thalinku z chov. stanice vom Seelterhus - majitelka Hannelore Kuhl, která je zároveň předsedkyní a zakladatelkou německé klubu pekinézů a dalších plemen. Takže tato paní má v německu tento chov psíků na starost. Má dvě feny, Thalinky maminku s babičkou a jednoho psa. Hannelore Kuhl pořádá dvakrát do roka pození přátel a členů klub ve svém velkém domě a nadherné zahradě, kde pořád souteže, tomboly a hry nejen pro pejsky, ale jejich majitelé.

Jinak musím říct, že se můj první vrh A se velmi povedl. Narodily se samé holčičky zlaté barvy a už jsou všechny u nových majitélů až na jednu fenečku, kterou jsem si nechala, Alegría de la Shelly Zlatá perla a právě z toho fenečkou plánuji můj druhý vrh B, ale to až za pár let. Jinak mám obrovskou radost, sestřičky našly skvělé domovy, kde je majitelé zahrnují láskou.

Chovatelská stanice vom Seelterhus (chovatelka Hannelore Kuhl) - www.seelterhus-pekingesen.de

Klub pekinézů a dalších plemen (předsedkyně Hannelore Kuhl) - www.pekingesen-fan.de

Chovatelská stanice Pekingesen vom Orchideengarten (chovatelka Swinta Redelfs / zde má Thalinka tetu Flair vom Seelterhus a tatínka Yoschy vom Pekingesenpalast) - www.pekingesen-vom-orchideengarten.de/ 

 

 

 

  

TOPlist